<img src="https://ad.doubleclick.net/ddm/activity/src=9535900;type=brand0;cat=micro0;dc_lat=;dc_rdid=;tag_for_child_directed_treatment=;tfua=;npa=;ord=1;num=1?" " 1"" alt="" "">
Request a Demo

  Biologické vedy Indigo

  Čo ak by mikróby pomáhali rastlinám brániť sa?

  Už od svojho vzniku je Indigo Ag lídrom v oblasti vedeckých inovácií. Využívame výkonnú mikrobiológiu, strojové učenie a digitálne technológie, aby bolo poľnohospodárstvo produktívnejšie, ziskovejšie a udržateľnejšie.

  Aj keď sú naše ciele viac než ambiciózne, dosahujeme veľké veci tým, že začíname maličkosťami – na mikroskopickej úrovni.

  Cieľom bolo objaviť mikroorganizmy s najväčším pozitívnym vplyvom na zdravie a výnos plodín, preto aj tím Indigo’s Biologicals hľadá celosvetovo silné a prosperujúce rastliny medzi menej prosperujúcimi druhmi. Tieto „preživšie“ rastliny by mohli mať určitú mikrobiálnu výhodu na poliach vystavených vysokému stresu.

  V laboratóriách Indigo vedci izolujú a identifikujú vnútorné baktérie a huby, ktoré umožnili týmto rastlinám odolať nepriaznivému prostrediu a škodcom. Tieto úplne prirodzené mikróby sa následne kombinujú vo formule, starostlivo vyvinutej na použitie v konvenčných prípravkoch na ošetrenie semien a osiva na obaľovanie semien ako súčasť našej ponuky produktov biotrinsic®. Keďže využívané mikroorganizmy sú prísne testované a selektované z hľadiska kompatibility s chemickými postupmi osiva, metódami výsadby a stratégiami starostlivosti o rastliny, poskytovatelia osív a farmári môžu dodržiavať pokyny na použitie výrobkov Indigo a bezproblémovo kombinovať produkty Indigo so stanovenými postupmi ošetrenia. Nakoľko sme výrazne investovali do skladovateľnosti a stability, osivo ošetrené biologickou technológiou Indigo® si zachová životaschopnosť a účinnosť aj v období medzi nákupom a výsadbou – dokonca aj po týždňoch skladovania na farme.

  Indigo® Biological
  Technológia

  Prospešné mikróby od spoločnosti Indigo majú schopnosť chrániť plodiny pred takmer každým abiotickým stresom, ktorý si dokážete predstaviť – od extrémnych teplôt a nedostatku vody až po pôdy s nedostatkom živín. Tým, že mikróby v biotrinsických výrobkoch Indigo pomáhajú chrániť rastliny pred náročnými podmienkami a zlepšujú ich využívanie zdrojov, majú potenciál zlepšiť výnosy a zároveň znížiť vstupy.

  Čo odlišuje naše biologické portfólio

  Snažíme sa dosiahnuť čo najlepší výkon vo svojej triede v rámci nášho portfólia plodín. Samotné laboratórne testovanie a pokusy na malých parcelách nestačia na dosiahnutie našich vysokých štandardov preto pracujeme v tandeme s farmármi, kde hodnotíme naše ošetrenie osiva v reálnych podmienkach v komerčnom meradle. Máme tiež to šťastie, že zamestnávame a spolupracujeme s niektorými z top vedcov v odvetví – vedeckými poradcami, výskumnými univerzitami a ďalšími spolupracovníkmi – s desaťročiami bohatých skúseností v oblasti mikrobiológie na posilnenie vývoja našich produktov.

   

   

  indigo_biological_science_web_2021

   


  Kam smerujeme

  V predchádzajúcich desaťročiach sa poľnohospodárska produktivita s príchodom nových techník šľachtenia, syntetických hnojív, vlastností a iných priemyselných technológií neustále zvyšovala. Tento rast sa však zastavil a produktivita dosiahla plató. Namiesto tradičného priemyselného prístupu sa zameriavame na posilňovanie rastlín proti environmentálnym tlakom a škodcom, ktorí bránia potenciálnemu zdvojnásobeniu alebo dokonca strojnásobeniu globálnej úrody. Presne toto je budúcnosť, ktorú si predstavuje Indigo. Mikrób za mikróbom – pomaly pracujeme na tom, aby sme prelomili strop produktivity a zvýšili latku efektívnejšieho poľnohospodárstva.

  Čo odlišuje spôsob ošetrenia osiva biotrinsic®: naše mikroorganizmy